Rada Akademie

Rada Akademie science fiction, fantasy a hororu je výkonným orgánem, který řídí činnost Akademie v období mezi členskými schůzemi. Rada pracuje na naplnění cílů Akademie, svolává členské schůze, zpracovává a archivuje zápisy z nich. Každý z členů má na starosti jednu nebo více oblastí působení Akademie a za jejich naplňování se zodpovídá členské schůzi.

PETRA NEOMILLNEROVÁ

předsedkyně ASFFH

Spisovatelka, novinářka a recenzentka. Kromě psaní fantasy, v níž se proslavila osobitým dirty stylem a silnými ženskými hrdinkami, se věnuje také tvorbě dětské literatury. Napsala rovněž několik populárně-naučných knih o magii a publikovala v bezpočtu povídkových antologií. Pracuje jako editorka v Czech News Center. V Akademii má na starosti zejména public relations.

Předseda ASFFH je statutárním orgánem Akademie a zastupuje ji ve všech věcech. Předsedu volí rada na pět let, Petřin mandát vyprší v roce 2023.

Hana Fruhwirtová

Hana Fruhwirtová

členka ASFFH

Bohemistka a editorka spokojeně kotví v České televizi jako spotařka a redaktorka Edice ČT. Věnuje se slovanským jazykům, online marketingu a ve „volném“ čase rediguje pro nakladatelství Gorgona. V Akademii má na starost vzdělávání.

Jirka Hiemer

Jirka Hiemer

člen ASFFH

Vystřídal židle vedoucího marketingu v Albatros Media a ředitele marketingu v knižní síti Neoluxor. Pak se rozhodl změnit fantastiku u nás a založil Fantasymag.cz. V Akademii se stará o rozvoj, strategii a marketing.

Honza Kravčík

Honza Kravčík

člen ASFFH

Z katedry slavistiky se přes Rádio Svobodná Evropa dostal až na Úřad vlády. Fantastiku víc než dvacet let píše, překládá, rediguje i sází. V Akademii se stará o finance, web a propagaci české fantastiky v zahraničí.

Tomáš Pipota

Tomáš Pipota

člen ASFFH

Pracuje v Městské knihovně Dobříš, kde organizuje setkání fanoušků fantastiky. Věnuje se i youtuberingu a má svůj kanál RozseK, na kterém recenzuje knihy. V Akademii má na starost nová média a Fantastické knihovny.

Ondřej Šilhavý

Ondřej Šilhavý

člen ASFFH

První pořádná kniha, kterou kdy dostal, byla Temná půle od Stephena Kinga. Poté už nebylo cesty zpět. Dny tráví prací v korporaci a večery psaním pro Fantasymag.cz. V Akademii má na starost projekty a komunikaci.